• Ostatnie Pożegnanie

Ostatnie Pożegnanie

„Jesteśmy młodzi dopóki uczymy się”

Działający w Dynowie od 5 lat Uniwersytet Złotej Jesieni odpowiada na zapotrzebowanie seniorów w zakresie zainteresowań kulturalnych, sportowych, turystycznych oraz ochrony zdrowia. Projekt „Jesteśmy młodzi dopóki uczymy się” przewiduje działania wokół wymienionych bloków tematycznych. Od 16 września realizowany jest program wycieczek pieszych i autokarowych.

W Dąbrówce Starzeńskiej zwiedziliśmy ruiny zamku hr Starzeńskich, w Uluczu – zabytkową cerkiew, w Dobrej Szlacheckiej – 2 cerkwie (z XVII i XIX w.), w Mrzygłodzie – tradycyjny układ rynku galicyjskiego miasteczka, w Łodzinie – zabytkową cerkiew, w Trawie Kołoskiej – pozostałości dworku.

Ponadto wycieczka do Borku Starego (sanktuarium Matki Bożej) i do Tyczyna (pałac Wodzickich) pozwoliła na zapoznanie się z zabytkami powiatu rzeszowskiego. W dniu 10 października planowana jest wycieczka do Sołonki – leczniczych źródeł. W ramach niniejszej inicjatywy będą również realizowane: zajęcia plastyczne, wykłady, spotkania z ciekawymi ludźmi.

Z pozdrowieniami, Krystyna Dżuła

Projekt jest finansowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie z funduszy Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2013” oraz Uniwersytet Złotej Jesieni, Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół

Image Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.us