Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie
 
 • Ferie z Kulturą

  »

 • Qui Pro Quo

  »

 • II Kiermasz wiosenno-świąteczny

  »

 • Rajska Konsumpcja vol 3

  »

Image Name

Ferie z Kulturą

»

 

Kliknij w logo
Kliknij w logo

Newsletter

Chcesz otrzymywać wiadomości o aktualnych wydarzeniach? Podaj Twój adres email i kliknij przycisk Zapisz.Szukaj

Chcesz odnaleźć informację na stronie? Wpisz słowo kluczowe i kliknij przycisk Szukaj.Biuletyn informacji publicznej

Biuletyn informacji publicznej
Aktualność
Warsztaty dziennikarskie

Warsztaty dziennikarskie

Projekt „Kochamy Dynowinkę”

„Kochamy Dynowinkę” to inicjatywa, której celem jest poszerzenie wiedzy dziennikarskiej przez redakcję gazety oraz zachęcenie młodzieży lokalnych szkół do współpracy w tworzeniu czasopisma.

Pomysł przeprowadzenia warsztatów dziennikarskich z udziałem profesjonalistów zrodził się z potrzeby zmian w dotychczasowej formule gazety. Może coś zmienić od podstaw a może tylko coś poprawić, odświeżyć, uatrakcyjnić? Pomocny przy tych rozważaniach będzie dziennikarz Radia Rzeszów Pan Adam Głaczyński. A kto to jest?

Adam Głaczyński jest absolwentem polonistyki UJ (specjalność filmoznawstwo). Od 1990 roku dziennikarz Polskiego Radiu Rzeszów. Reporter, komentator, autor programów i akcji antenowych. Zajmuje się głównie tematyką społeczno-polityczna, a także kulturą i sztuką (film, teatr, sztuki plastyczne). Przeprowadził wywiady z czołowymi polskimi politykami, a także prezydentami Polski, Ukrainy, Litwy, Austrii. Od 2001 r. przez cztery lata realizował audycje pt."Egzotyczny świat Orientu"'. Wraz z prof. Piotrem Kłodkowskim orientalistą i podróżnikiem przybliżał zagadnienia kultury, religii, polityki krajów Azji, Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Od początku pracy w Polskim Radiu Rzeszów zajmuje się także tematyką teatralną i filmową. Ma na swoim koncie wywiady z najwybitniejszymi artystami teatru i filmu. Jest inicjatorem i autorem wywiadów z artystami plastykami woj. Podkarpackiego w ramach cyklu ''Sztuka Podkarpacia''. Od 1996 r. współpracuje z TVP Rzeszów . Od 2001 r. prowadzi w WSIiZ zajęcia ze studentami dziennikarstwa. Jest członkiem SDP i członkiem założycielem Podkarpackiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. W 2003 r. otrzymał tytuł ''Mistrz Mowy Polskiej ''. Laureat nagrody prof. Józefa Szajny, a także Marszałka Senatu RP dla Dziennikarzy Polskich i Polonijnych za reportaż radiowy pt. ''Toronto Teatr''.

Spotkanie inauguracyjne odbyło się 1 października 2013 roku w siedzibie MOK. Redakcja „Dynowinki” ustaliła na nim szczegóły kolejnych warsztatów i przygotowała zagadnienia do omówienia z wykładowcą.

Natomiast spotkania robocze miały miejsce w dniu 10 października, również w siedzibie MOK w Dynowie.

Pierwszą grupą edukowaną dziennikarsko była młodzież Zespołu Szkół w Dynowie pod opieką Pani Lucyny Wandas. Z wielkim zainteresowaniem słuchali ciekawego wykładu Pana Adama i chętnie brali udział w improwizowanych scenkach dziennikarskich. W spotkaniu wzięło udział 11 uczniów Zespołu Szkół w Dynowie.

Na spotkanie z redakcją „Dynowinki” stawiło się 15 osób zainteresowanych poniesieniem swoich dziennikarskich kwalifikacji. Było ciekawie i inspirująco co widać na fotorelacji z odbytych spotkań.

Kolejne warsztaty niebawem.

                                                            Ewa Czyżowska

Inicjatywa finansowana przez Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie z funduszy Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2013”

Image Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.us

zobacz galerie zdjęć  |   powróć do listy aktualności

 

 

 

WCZYTYWANIE