• Konkurs ofert Dni Pogórza Dynowskiego

• "Pogórzańska Nuta" - zaproszenie

• Wykaz uczestników "Pogórzańskiej Nuty"

• Majówka na Dynowskim Rynku

Konkurs ofert Dni Pogórza Dynowskiego

POGÓRZAŃSKA NUTA 2016

Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie i Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zapraszają do udziału w XXV Przeglądzie Kapel i Śpiewaków Ludowych „Pogórzańska Nuta”, który będzie eliminacjami do L Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą.

Przegląd odbędzie się 22 maja 2016 r. od godz. 15.00 na scenie Ośrodka Turystycznego „Błękitny San” przy u. Plażowej 9 w Dynowie.

Regulamin oraz kartę uczestnictwa, którą po wypełnieniu prosimy przesłać, do 15 maja br., na adres organizatorów /Organizatorzy przewidują akredytację, w wysokości 10 zł. za osobę, na wyżywienie/

Więcej informacji pod nr tel. 16 652 18 06 lub 606 835 762.

Regulamin i karta zgłoszenia do pobrania pod linkiem: wym-1457438882070

Regulamin Konkursu „Pogórzańska Nuta”

Organizatorzy przeglądu:

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie

Cel przeglądu:

Ochrona i dokumentacja tradycji autentycznego repertuaru, stylu muzykowania a także popularyzacja tych tradycji w społeczeństwie. W roku bieżącym w prezentacji konkursowej wszystkich uczestników, obowiązkowo powinna znaleźć się melodia/kapele i instrumentaliści/ lub pieśń obrzędowa – sobótkowa, żniwna lub dożynkowa/ zespoły śpiewacze, śpiewacy /.

Uczestnicy:

W przeglądzie mogą wziąć udział :

- kapele ludowe, których skład (z wyłączeniem akordeonu i solistów śpiewaków) i repertuar winien być zgodny z tradycjami i wzorami danego regionu. Kapele prezentują cztery utwory./Czas prezentacji do 10 minut/.

- instrumentaliści - soliści grający na tradycyjnych instrumentach ludowych. / 3 utwory do 7 minut/

- zespoły śpiewacze, które powinny wykonać dwa utwory/do 5 minut/.

- folklor rekonstruowany, prezentacje solistów i zespołów - młode grupy, które przyswoiły sobie w sposób nie bezpośredni lokalny repertuar. /Dwa  utwory w czasie do 5 minut./.

KONKURS DUŻY MAŁY

To prezentacja przez dzieci i młodzież tradycji instrumentalnych i śpiewaczych przyjętych przez swoich mistrzów. Celem konkursu  jest zachęcenie  uczniów                               do kontynuowania ludowego muzykowania swoich mistrzów. Mistrz rozpoczyna a uczeń kontynuuje. Jest to konkurs dla ucznia a nie dla mistrza.

/ Dwa utwory do 5 minut/.

Kryteria oceny są takie same jak w konkursie ogólnopolskim.

Jury powołane przez organizatora oceniać będzie:

- zgodność repertuaru z tradycją danego regionu,

w tym przynajmniej jedna melodia, przyśpiewka weselna

- charakterystyczny sposób wykonania,

- ogólny poziom artystyczny prezentacji.

Jury wytypuje kapele, instrumentalistów i śpiewaków do Festiwalu w Kazimierzu oraz przyzna nagrody. Organizatorzy zachęcają do występowania w strojach ludowych podczas całego pobytu na przeglądzie.

Organizatorzy przewidują akredytację, 10 zł od uczestnika , na wyżywienie. Akredytację prosimy wpłacać na numer konta bankowego B.S. w Dynowie: 96 9093 0007 2001 0020 4280 0001 z dopiskiem: „Pogórzańska Nuta 2016 i nazwa uczestnika” do dnia 15 maja 2016 r.

Zgłoszenia na załączonej karcie uczestnictwa prosimy przesłać do dnia 15 maja 2016 roku

na adres:

ul. Ks. J.Ożoga 10