• Regulamin Konkursu Kolęd i Pastorałek 2018

• XXV Dynowski Konkurs Recytatorski

Regulamin Konkursu Kolęd i Pastorałek 2018

Relacja z Dynowskich Dożynek

„Niech chleb nikogo , nigdy nie ubodzie.

Niech się rodzi wszystkim i wszyscy żyjmy w zgodzie”

Z taką myślą- przesłaniem, na Dynowskie Święto Plonów, dożynki nazywane także wieńcem, które odbyły się 20 sierpnia 2017 r. w Dynowie, zaprosił Burmistrz miasta Dynowia P. Zygmunt Frańczak i Miejski Ośrodek Kultury na czele z Panią dyrektor Anetą Pepaś- Skowron . Po uroczystej, dziękczynnej mszy świętej w kościele p.w. Św. Bartłomieja przy ul Bartkówka, korowodem dożynkowy /w deszczu/ orszak wieńców przejechał na konnych wozach panów Edwarda Dymczaka i Jana Ostafińskiego na teren Ośrodka Turystycznego „Błękitny San”, głównego miejsca uroczystości.

Po odegraniu hymnu państwowego i krótkim koncercie orkiestry dętej OSP działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury w Dynowie pod batutą P. Tadeusza Podulki, Burmistrz Miasta Dynowa przywitał wszystkich zgromadzonych i rozpoczęła się część obrzędowa dożynek, którą rozpoczęła najważniejsza część uroczystości – przekazanie chleba z jednych do drugich gospodarskich rąk. Z rąk Starostów do rąk Gospodarza Święta Plonów Burmistrza miasta Dynowa. Chleb to szczególny symbol – urodzaju i dostatku ale także szacunku i oddania.

Starostami tegorocznych dożynek byli piękni, młodzi i wykształceni małżonkowie z 10-letnim stażem, Państwo Małgorzata i Marek Paściakowie, rodzice trzech synów Gabriela, Beniamina i Juliana, zamieszkali w Dynowie przy ul. Bartkówka. Pani Małgorzata prowadzi biuro Komendanta Policji Komisariatu na Nowym Mieście w Rzeszowie, a Pan Marek to nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Zawodowych w Dynowie. W wolnym czasie pomagają w prowadzeniu gospodarstwa rolnego swoich rodziców.

Chleb, upieczony z tegorocznych zbiorów przekazali Burmistrzowi gminy miejskiej Dynów, słowami:

Panie Burmistrzu, Gospodarzu, przyjmij od Nas ten bochen chleba upieczony ze zboża naszych pól. Uszanuj Go i gospodaruj tak, żeby Go nikomu nigdy nie zabrakło.

Po tej najważniejszej części dożynek, odbyła się prezentacja wieńców, pełnych symboli w zbożu, kwiatach i owocach.

Wieńce przygotowali i zaprezentowali:

1. Koło Gospodyń Wiejskich w Dylągowej- Przewodnicząca Maria Pyrda

Prezentowały:

- Beata Chrapek

-Joanna Pustelnik

-Halina Kamińska

- Maria Pyrda Przew

-Halina Dziepak

- Małgorzata Pancerz

- Ania Kucz

- Maria Pyrda

2.Koło Gospodyń Wiejskich w Łubnie- wykonawca wieńca P.Krystyna Socha i Panie KGW w Łubnie/

Prezentowały:

- Marcel Grzegorzak

- Natalia Twardy

- Patrycja Pyś

Kolejną częścią Święta Plonów był koncert Kapeli „Dynowianie”, Kapeli „Tońko” i zespołu „Handermander i przyjaciele”. Wszystkim dziękujemy bardzo, bo każda z tych muzycznych form „cieszyła ucho”.

Na zakończenie, do tańca przygrywał zespół „Blu Note”

Dziękujemy pięknie za udział wszystkim orszakom wieńcowym, przewodniczącym komitetów osiedlowych, Kół Gospodyń Wiejskich. ,OSP i ogródkom działkowy.

Dziękujemy także druhom z OSP Dynów Miasta i Dynów ul .Bartkówka za pomoc w sprawnej realizacji uroczystości.