• Koncert Patriotyczny

• LII Dni Pogórza Dynowskiego-sobota

Koncert Patriotyczny

Artystyczne wydarzenia noworoczne MOK w Dynowie - styczeń 2018 roku

Noworoczne kolędowanie w kościołach, różnych zespołów,  już od wielu lat inaugurują koncerty Orkiestry Dętej OSP Dynów działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury w Dynowie, pod batutą  P. Tadeusza Podulki. W roku bieżącym orkiestra kolędowała na Trzech Króli  w kościele pw. Św. Bartłomieja  przy ul  Bartkówka w Dynowie  i  7 stycznia  w kościele pw.  Św. Jana Chrzciciela w Łubnie.  Orkiestrze towarzyszyły  solistki Samuela Łach, Małgosia Wróbel, Joasia Wróbel oraz Natalia Twardy. Licznie zgromadzeni  parafianie i ich  brawa  na stojąco w kościołach, świadczą o pięknym koncercie i o szacunku dla dynowskich muzyków na czele z ich dyrygentem’.

Tradycją Dynowa są takżekoncerty noworoczne, organizowane przez MOK przy współpracy  i udziale wielu instytucji i zespołów działających w naszej Małej Ojczyźnie. Tegoroczny koncert odbył się 21 stycznia w sali Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Dynowie, a rozpoczęli go uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Dynowie powitalnym menuetem przygotowanym przez P. Grażynę Wyskiel i Renatę Pyś, zapraszając jednocześnie na pierwszą część koncertu przetańczonego przez przedszkolaków Przedszkola Miejskiego w Dynowie przygotowanych przez P. Marię Hrynkiewicz, Elę Lis i  Jolantę Tymowicz, dzieci i młodzież Szkoły Tańca FOWDANCE P. Ani Cichockiej oraz Klub tańca Stowarzyszenia Kultury Tanecznej SIGNUM DANCE z Hyżnego. Z krótkim ale pięknym recitalem wystąpiły wokalistki, z których Dynów jest  dumny,. P. Dorota Sówka-Szmigiel i P. Samuela Łach.

W kolejnej części koncertu wystąpiła  nasza, niezawodna Orkiestra Dęta OSP pod batutą P. Tadeusza Podulki i działająca od kilku miesięcy przy MOK w Dynowie Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna pod  dyrekcją P. Bogusława Dulskiego. Noworoczny koncert zakończył występ Młodzieżowej Kapeli Ludowej „Pogórzanie”, która   odegrała i zaśpiewała „ na ludowo”, z werwą  i  „przytupem” pogórzańskie kolędy. Kapelą kieruje  przy MOK P. Andrzej Sowa.

Koncert prowadzili ze swadą  i humorem Monika Mączyńska i Dominik Bachuski

Miejski Ośrodek Kultury organizator koncertu  dziękuje bardzo wszystkim uczestnikom, wspaniałej dynowskiej publiczności, wyjątkowym konferansjerom  oraz Dyrekcji i Pracownikom Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 z oddziałami gimnazjalnymi w Dynowie, za życzliwość i dużą pomoc przy organizacji.

Grażyna Malawska

Fot. Koncerty P. Daniel Gąsecki , konkurs P. Jan Hadam