• Koncert Patriotyczny

• LII Dni Pogórza Dynowskiego-sobota

Koncert Patriotyczny

Pogórzańska Nuta 2018

Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie i Starostwo Powiatowe w Rzeszowie zapraszają po raz  XXVII na  Przeglądu Kapel, Śpiewaków i Instrumentalistów  Ludowych „Pogórzańska Nuta”, który będąc eliminacjami do 52 Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu n/Wisłą, stał się najważniejszą na Podkarpaciu biesiadą muzyki ludowej. Przegląd odbędzie się 20 maja 2018 roku od godz.15.00 na scenie Ośrodka Turystycznego „Błękitny San”  przy ul. Plażowej 9 w Dynowie.

„Pogórzańska Nuta”,  to spotkanie z muzyką ludową wielu form prezentacji: kapel, zespołów śpiewaczych, solistów śpiewaków i instrumentalistów- od najmłodszych po sędziwych wiekiem   mistrzów muzyki ludowej. Przegląd ten gromadzi rok rocznie ponad 150 osób/ około 30 prezentacji/, z różnych, nawet  najbardziej oddalonych zakątków naszego województwa. Świadczy to o tym, że Dynów zasłużył sobie na tak ważną dla kultury Podkarpacia imprezę, że warto przyjechać do Dynowa bo tam czekają na nich organizatorzy i Dynowianie, którzy są ich   przyjaciółmi a impreza przygotowana na wysokim poziomie.

Jurorami Pogórzańskiej Nuty będą wybitni znawcy tematu:

Przewodniczący – Jerzy Dynia – muzyk, folklorysta, członek międzynarodowej grupy ekspertów ds. folkloru C.I.O.F.F

Członkowie Jury:

- Jolanta Danak-Gajda – redaktor Polskiego Radia Rzeszów, etnomuzykolog

- Maria Kula – etnograf, instruktor Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie

Wszyscy wytypowanie  przez Jurorów do reprezentowania Podkarpacia na Festiwalu w Kazimierzu  n/Wisłą, rok rocznie zostają laureatami głównych nagród, w tym reprezentanci Dynowa wielokrotnie.

Zapraszamy do Dynowa- pięknej stolicy Pogórza  Dynowskiego.

Grażyna Malawska