• Koncert Patriotyczny

• LII Dni Pogórza Dynowskiego-sobota

Koncert Patriotyczny

LII Dni Pogórza Dynowskiego - niedziela

LII Dni Pogórza Dynowskiego za nami!

W dniach 14 i 15 lipca 2018 roku odbyły się LII Dni Pogórza Dynowskiego, którego organizatorem był Miejski Ośrodek Kultury, Miasto Dynów oraz Starostwo Powiatowe w Rzeszowie. Dzień pierwszy (sobota) to przede wszystkim koncert gwiazdy wieczoru – Sławomira na terenie Ośrodka „Błękitny San”. Mimo niesprzyjającej pogody i chłodnego wieczoru wydarzenie zgromadziło ponad 6000 osób. Jeszcze przed koncertem publiczność zagrzewał DJ LukeAmon, który prowadził dyskotekę retro. Najmłodsi uczestnicy sobotnich wydarzeń mogli korzystać z dmuchanego miasteczka zabaw, które cieszyło się dużą popularnością. Po koncercie Sławomira, wszyscy zebrani na terenie Ośrodka „Błękitny San” podziwiali pokaz sztucznych ogni, a następnie bawili się do późnych godzin nocnych na zabawie tanecznej z zespołem ZENIT.

Drugi dzień (niedziela) rozpoczął się od pokazów taneczno – sportowych dzieci i młodzieży na Rynku miasta.Na licznie zgromadzoną publikę czekał szereg atrakcji i niespodzianek. Zumbę dla wszystkich zaproponowała Dynowianom Ewa Pałys, Szkoła Walki i SamooobronyBushi-DO zaprezentowała pokazy sztuk walki, a podopieczni Pani Anny Cichockiej z Akademii tańca FLOW Dance pokazali się publiczności w różnych stylach tańca. O godzinie 17:00 rozpoczął się Bieg dla Niepodległej w akcji Dynów Biega, którego organizatorem było Stowarzyszenie „Aktywny Dynów”, natomiast na scenie głównej swój koncert zagrała Orkiestra Dęta OSP w Dynowie działająca przy MOK Dynów. Następnie mieszkańcy Dynowa oraz przybyli goście wysłuchali koncertu kapeli ludowej DYNOQWIANI i Kapeli TOŃKO. Punktualnie o godzinie 20:00 Burmistrz Miasta Dynowa Pan Zygmunt Frańczak, po wysłuchaniu Hejnału Dynowa w wykonaniu członków Orkiestry Dętej Panów Janusza Kędzierskiego, Tomasza Tereszaka i Jakuba Wandasa, powitał licznie zgromadzoną publiczność , przed najważniejszym wydarzeniem tego dnia: Galą opery i operetki wybitnych śpiewaków tenora Pawła Skułaby i sopranistki Patrycji Krzeszowskiej – Kubit wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Podkarpackiej pod batutą Tomasza Tokarczyka w koncercie „DLA NIEPODLEGŁEJ”.

Pomimo padającego deszczu/ który tworzył wyjątkowy klimat/ i Dynowianie wiernie towarzyszyli śpiewakom przez całą galę, a wspaniali artyści swoim śpiewem i muzyką sprawili, że brawom i owacjom po zakończeniu, nie było końca. Podziękowania w imieniu mieszkańców za wspaniały koncert na ręce wykonawców złożyli włodarze miasta Przewodnicząca Rady Miasta Dynowa Pani Ewa Hadam i Burmistrz Miasta Burmistrz Miasta Pan Zygmunt Frańczak. Tym jakże pięknym wydarzeniem zakończyły się LII Dni Pogórza Dynowskiego, które pomimo niesprzyjającej aury były wyjątkowe.

Organizatorzy serdecznie dziękują za odpowiedzialność za powierzone im zadania druhom jednostek strażackich a byli nimi:

OSP Dynów Przedmieście druhowie: Tomasz Prokop, Grzegorz Prokop, Grzegorz Niedzielski, Leonard Prokop, Jakub Prokop, Jerzy Pyś, Stefan Błażejowski, Paulina Prokop, Jacek Skubisz, Gabriela Prokop.

OSP Dynów Miasto druh Szymon Hadam.

OSP Dynów Bartkówka druhowie: Adam Wandas, Szymon Kuś, Mateusz Paszko, Maciej Paszko, Maciej Hadam, Mateusz Pudysz, Dominik Pudysz, Maciej Siry, Bartłomiej Bujdasz.

OSP Harta druhowie: Sylwester Dziopak, Kacper Szczutek, Dawid Stetko, Klaudia Bąk – Banat, Krzysztof Kuś.

Szczególne podziękowania Funkcjonariuszom Komisariatu Policji w Dynowie na czele z komendantem asp. sztab. Mariuszem Pilszakiem oraz wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego wydarzenia, a także sponsorom którymi byli:

Polska Spółka Gazownictwa (Sponsor Strategiczny)

PKO Bank Polski

Nadleśnictwo Dynów