Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie
 
 • Konkurs ofert Dni Pogórza Dynowskiego

  »

 • "Pogórzańska Nuta" - zaproszenie

  »

 • Wykaz uczestników "Pogórzańskiej Nuty"

  »

 • Majówka na Dynowskim Rynku

  »

Image Name

Konkurs ofert Dni Pogórza Dynowskiego

»

 

Kliknij w logo
Kliknij w logo

Newsletter

Chcesz otrzymywać wiadomości o aktualnych wydarzeniach? Podaj Twój adres email i kliknij przycisk Zapisz.Szukaj

Chcesz odnaleźć informację na stronie? Wpisz słowo kluczowe i kliknij przycisk Szukaj.Biuletyn informacji publicznej

Biuletyn informacji publicznej
Aktualności

Filtr wyszukiwania:  

Pogórzańska Nuta 2011

Pogórzańska Nuta 2011

22 maja 2011 r. - Ośrodek Błękitny San

     Pogórzańska Nuta – Przegląd Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu w Kazimierzu n/Wisłą.

     Ilość zespołów ludowych, szczególnie doskonałych kapel Pogórza Dynowskiego, zobligowała ponad 30 lat temu Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie i Wojewódzki Dom Kultury w Przemyślu do zorganizowania w pogórzańskiej stolicy – Dynowie - wojewódzkiego spotkania zespołów ludowych. Obecnie przegląd przybrał nazwę „Pogórzańska Nuta” i współorganizowany jest z Wojewódzkim Ośrodkiem Kultury w Rzeszowie. 

     W Przeglądzie biorą udział kapele, instrumentaliści i śpiewacy ludowi, którzy w swoich kategoriach walczą o reprezentowanie województwa podkarpackiego w Ogólnopolskim Festiwalu w Kazimierzu n/Wisłą. Bardzo ważną kategorią Przeglądu jest konkurs „Duży - Mały” – czyli prezentacja przez dzieci i młodzież tradycji instrumentalnych przejętych od swoich mistrzów. Jest to konkurs dla ucznia, nie dla mistrza, który towarzyszy młodemu ludowemu grajkowi na scenie i powinien rozpocząć prezentację.

czytaj więcej...  |  zobacz galerię zdjęć...

Warsztaty bębnowe ''Integracja przez rytm''

Warsztaty bębnowe ''Integracja przez rytm''

6 kwietnia 2011 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Dynowie

     Żyjemy razem, ale na ulicach mijamy się obojętnie. Nauczyliśmy się nie zagadywać nieznajomych i nie patrzeć sobie w oczy. Wystarczy jednak uderzyć w bęben i zaraz gromadzą się wokół ludzie. Muzyka grana na bębnach łączy ludzi, jest ponad podziałami społecznymi i kulturowymi. 

     Gra na bębnach jest niebanalnym sposobem osiągnięcia stanu relaksu. Dzięki możliwości tworzenia muzyki, możemy lepiej poznać siebie, nabieramy przy tym inspiracji i sił do działania. Grając w grupie, uczymy się empatii, słuchania innych oraz własnego, pierwotnego rytmu. 

     Rytm płynie w krwi każdego od urodzenia, a bębny pomagają go tylko wydobyć. Pozytywnych emocji, jakich doznajemy grając wspólnie na bębnach, nie da się opisać kilkoma słowami. Zachęcamy do spróbowania.

czytaj więcej...  |  zobacz galerię zdjęć...

STRONA 45/47

 

 

 

WCZYTYWANIE