Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie
 
 • Ostatnie Pożegnanie

  »

 • XXVI Dynowski Konkurs Recytatorski

  »

 • Kultura - warto działać wspólnie

  »

 • Dynów jedną śpiewającą rodziną

  »

Image Name

Ostatnie Pożegnanie

»

 

Kliknij w logo
Kliknij w logo

Newsletter

Chcesz otrzymywać wiadomości o aktualnych wydarzeniach? Podaj Twój adres email i kliknij przycisk Zapisz.Szukaj

Chcesz odnaleźć informację na stronie? Wpisz słowo kluczowe i kliknij przycisk Szukaj.Biuletyn informacji publicznej

Biuletyn informacji publicznej
Aktualności

Filtr wyszukiwania:  

Koncert zespołu Stare Dobre Małżeństwo

Koncert zespołu Stare Dobre Małżeństwo

29 maja 2011

     29 maja 2011 roku na scenie dynowskiego Zespołu Szkół Zawodowych wystąpili artyści zespołu Stare Dobre Małżeństwo. Zaprezentowali zgromadzonej publiczności zarówno dobrze znane, dawne utwory jak i te znajdujące się na najnowszym krążku.

czytaj więcej...  |  zobacz galerię zdjęć...

Pogórzańska Nuta 2011

Pogórzańska Nuta 2011

22 maja 2011 r. - Ośrodek Błękitny San

     Pogórzańska Nuta – Przegląd Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu w Kazimierzu n/Wisłą.

     Ilość zespołów ludowych, szczególnie doskonałych kapel Pogórza Dynowskiego, zobligowała ponad 30 lat temu Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie i Wojewódzki Dom Kultury w Przemyślu do zorganizowania w pogórzańskiej stolicy – Dynowie - wojewódzkiego spotkania zespołów ludowych. Obecnie przegląd przybrał nazwę „Pogórzańska Nuta” i współorganizowany jest z Wojewódzkim Ośrodkiem Kultury w Rzeszowie. 

     W Przeglądzie biorą udział kapele, instrumentaliści i śpiewacy ludowi, którzy w swoich kategoriach walczą o reprezentowanie województwa podkarpackiego w Ogólnopolskim Festiwalu w Kazimierzu n/Wisłą. Bardzo ważną kategorią Przeglądu jest konkurs „Duży - Mały” – czyli prezentacja przez dzieci i młodzież tradycji instrumentalnych przejętych od swoich mistrzów. Jest to konkurs dla ucznia, nie dla mistrza, który towarzyszy młodemu ludowemu grajkowi na scenie i powinien rozpocząć prezentację.

czytaj więcej...  |  zobacz galerię zdjęć...

Warsztaty bębnowe ''Integracja przez rytm''

Warsztaty bębnowe ''Integracja przez rytm''

6 kwietnia 2011 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Dynowie

     Żyjemy razem, ale na ulicach mijamy się obojętnie. Nauczyliśmy się nie zagadywać nieznajomych i nie patrzeć sobie w oczy. Wystarczy jednak uderzyć w bęben i zaraz gromadzą się wokół ludzie. Muzyka grana na bębnach łączy ludzi, jest ponad podziałami społecznymi i kulturowymi. 

     Gra na bębnach jest niebanalnym sposobem osiągnięcia stanu relaksu. Dzięki możliwości tworzenia muzyki, możemy lepiej poznać siebie, nabieramy przy tym inspiracji i sił do działania. Grając w grupie, uczymy się empatii, słuchania innych oraz własnego, pierwotnego rytmu. 

     Rytm płynie w krwi każdego od urodzenia, a bębny pomagają go tylko wydobyć. Pozytywnych emocji, jakich doznajemy grając wspólnie na bębnach, nie da się opisać kilkoma słowami. Zachęcamy do spróbowania.

czytaj więcej...  |  zobacz galerię zdjęć...

STRONA 46/48

 

 

 

WCZYTYWANIE