• Sobótki 2017

• Szkolne Prezentacje Artystyczne Szpak 2017 - Program

• Program kabaretowy

• Protokół z posiedzenia Jury „Pogórzańskiej Nuty 2017”

Sobótki 2017

Zblazowanie. Stop. Roztańczenie. Start Dynów

Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie wraz z Miejską Biblioteką Publiczną oraz Gminną Biblioteka Publiczną w Dynowie z/s w Bachórzu jest współorganizatorem projektu "Zblazowanie. Stop. Roztańczenie. Start Dynów". Projekt został opracowany w marcu 2011 r. przez Stowarzyszenie De-Novo.

W pierwszym etapie prac nad projektem przeprowadzono diagnozę potrzeb młodzieży (ponad 200 ankiet, wywiady). Przeprowadzenie diagnozy było warunkiem przystąpienia do II etapu projektu, czyli złożenia wniosku o dofinansowanie. Ponad 220 organizacji z całej Polski złożyło swoje diagnozy do oceny konkursowej. Do dalszego etapu komisja wybrała tylko 57 podmiotów, w tym organizację z Dynowa.

Z diagnozy wynikało, że młodzież najchętniej uczestniczyłaby w zajęciach z tańca. Młodzież określiła tą potrzebę jako: „bunt przeciw nic nie robieniu - potrzeba ruchu i ekspresji”. Taniec wg nich pomaga w tym, czyli "ruch - oderwanie się od codzienności i nudy".

Zatem osią tematyczną projektu jest RUCH obecny w tańcu hip-hop i afrodance oraz w grze na bębnach. RUCH ukaże się również w fotografii. Warsztaty wybrane przez młodzież wyrażają bunt i są ekspresyjne. Młodzież mówi: "ruch to bunt - oderwanie się od codzienności, od lenistwa, od nudy, od nic nie robienia". Taniec wyraża "indywidualność, ale i mnie w grupie". Ruch sprawia, że chce mi się "łączyć z innymi W DZIAŁANIU". "Bunt to niezgoda na BRAKI" (brak działania, bark miejsca).

Projekt jest finansowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności oraz Polską Fundację Dzieci i Młodzieży w ramach Programu „Równać Szanse”. Będzie realizowany od września 2011 do listopada 2012. Udział w nim biorą młodzi ludzie (29 osób w wieku od 13 do 18 lat) z Dynowa i okolic, którzy zdecydowali się powiedzieć "STOP!" nudzie i na przekór przeszkodom "ruszyli z miejsca" aby przeciwstawić się brakom takim jak np. brak ciekawych zajęć czy brak możliwości rozwijania swojego talentu.

Zajęcia zawarte w projekcie:

• warsztaty afrodance (październik 2011 – kwiecień 2012, 8 godz. miesięcznie)
  • warsztaty hip-hop dance (rozpoczęły się we wrześniu, a zakończą w listopadzie 2012 r., 8 godz. miesięcznie)
  • warsztaty bębnowe (chcemy stworzyć 11-osobową formację razem z tańcem afrodance), październik 2011 – kwiecień 2012, 8 godz. miesięcznie. Zakupiliśmy bębny dla 12 osób
  • warsztaty kostiumowe z elementami graffiti (kultura hip-hop), wrzesień - październik 2011, maj 2012
  • warsztaty fotograficzne, od października 2011 r. do listopada 2012 r.
  • warsztaty medialne, promocyjne i techniczne, wrzesień 2011 r. – listopad 2012 r.
  • spotkania z filmem i ciekawymi ludźmi, raz w miesiącu od września 2011 r. do listopada 2012 r.

Współorganizatorzy: Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie, Miejska Biblioteka Publiczna, Gminna Biblioteka Publiczna w Dynowie z/s w Bachórzu

Zajęcia będą odbywać się w Zespole Szkół nr 1 w Dynowie, Miejskim Ośrodku Kultury, Miejskiej Bibliotece Publicznej, na terenie Gminy Dynów oraz stacji kolejki wąskotorowej w Dynowie (spotkania integracyjne, wycieczki, ogniska itp.)

Więcej informacji pod numerem: 724-999-888, Dyrektor Aneta Pepaś

Polecamy facebooka projektu założonego przez młodzież:  http://facebook.com/startdynow

oraz strony internetowe:

powrót do listy projektów...