• Ostatnie Pożegnanie

Ostatnie Pożegnanie

Impreza cykliczna
Konkurs „Ludzie i Miejsca Pogórza Dynowskiego 2012”

Spotkania informacyjne/warsztaty

na terenie Gmin Pogórza Dynowskiego

Celem spotkań jest przybliżenie mieszkańcom Pogórza Dynowskiego formuły konkursu: „Ludzie i Miejsca Pogórza Dynowskiego”, który zostanie ogłoszony 15 maja 2012 r.

Jako organizatorom konkursu (Stowarzyszenie De-Novo, Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie) zależy nam na promocji konkursu oraz dotarciu z informacją o nim do szerokiego grona odbiorców (niezależnie od wieku). Spotkania/warsztaty będą jednodniowe w trzech typach: reportaż filmowy (dokument); fotograficzny z komentarzem (projekcje multimedialne), dziennikarski (pisarski z elementami fotografii).

Spotkania trwają 2 godziny. Prowadzenie: Bartłomiej Kędzierski, firma reklamowa „Nodal” z Dynowa;  Aneta Pepaś, Dyrektor MOK w Dynowie.

Spotkania będą prowadzone w wybranych instytucjach z terenu Pogórza Dynowskiego (szkoły, biblioteki itp.) w terminach:

KWIECIEŃ: 13.04, piątek (budynek szkoły podstawowej w Dynowie, godz. 17.00, stołówka)

KWIECIEŃ: 14.04, sobota (Gminna Biblioteka Publiczna w Dynowie z/s w Bachórzu. Bachórz, budynek świetlicy wiejskiej, godz. 11.00)

KWIECIEŃ: 20.04, piątek (budynek Gminnej Biblioteki Publicznej w Warze, godz. 15.00)

KWIECIEŃ: 21.04, sobota (miejsce do uzgodnienia)

MAJ: 9.05, 10.05 ( miejsca podamy ok. 20 kwietnia)

Na spotkania zapraszamy wszystkich, którzy mają do opowiedzenia ciekawą historię dotyczącą ludzi i miejsc (znanych i nieznanych) z terenu Pogórza Dynowskiego.

1. Przedstawimy przykłady prac w każdej z kategorii konkursowych;

2. Porozmawiamy, o tym co ciekawego dzieje się na terenie wsi, małych miasteczek: może wspólnie znajdziemy ciekawą historię, którą na pewno warto opowiedzieć innym.

3. Zapraszamy szczególnie tych, którzy mają doświadczenie (amatorskie i nie tylko) w realizacji filmów lub fotografują swoje otoczenie i piszą teksty (opowiadania, poezję, prozę itd.) – odpowiemy na wszystkie pytania techniczne związane z realizacja prac na konkurs.

Konkurs ma na celu:

zainspirowanie jak największej liczby osób, bez względu na wiek, do twórczego myślenia o Pogórzu Dynowskim, poprzez zachęcenie ich do artystycznej wypowiedzi, w formie:

- Krótkich reportaży filmowych (dokument),

- reportaży fotograficznych z komentarzem (projekcje multimedialne),

-reportaży dziennikarskich (tekst odpowiednio zredagowany z elementami fotografii),

opowiadających w sposób nieszablonowy o życiu, pasjach i przygodach ludzi zamieszkujących teren Pogórza Dynowskiego oraz o miejscach znanych i nieznanych tej części regionu podkarpackiego. Najciekawsze spośród nadesłanych na Konkurs prac, wykorzystane zostaną w kampaniach promujących Pogórze Dynowskie w formie wystaw/prezentacji, publikacji na stronach internetowych.

Konkurs zostanie ogłoszony 15 maja 2012 r.

Organizatorzy: Stowarzyszenie De-Novo, Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie

KONTAKT: Aneta Pepaś

Tel.kom.: 724-999-888

Spotkania informacyjne/warsztaty zwiane z konkursem są współfinansowane przez Województwo Podkarpackie w ramach konkursu: „Mecenat kulturalny 2012”